Konferencja – Prawo a język – Wschowa 2016

Ten rok akademicki był dla Nas bardzo udany. Podejmowaliśmy rozmaite aktywności zarówno jako Koło jak i indywidualnie – stąd warto przypomnieć niektóre najważniejsze wydarzenia.

Nie sposób nie wskazać na zorganizowane przez Bona Fides Ogólnopolskie Seminarium Naukowe „Prawo a język”, którego już III edycja odbyła się w tym roku w malowniczej Wschowie.

W seminarium uczestniczyli członkowie Bona Fides jak i studenci z Krakowa oraz Warszawy. Tematem zaś tegorocznej edycji było prawo spadkowe, a w szczególności pojęcie wydziedziczenia. Tak jak w latach ubiegłych przedstawiane referaty miały na celu analizę różnych, zarówno europejskich jak i całkiem egzotycznych porządków prawnych. Uczestnicy ponadto wskazywali na pojęcie wydziedziczenia w językach omawianych państw. Zestawienie niekiedy dalece odmiennych regulacji spadkowych pozwoliło na wysunięcie interesujących wniosków, przy czym także w ich zakresie zaistniały istotne wątpliwości.

Oprócz zagadnień merytorycznych mieliśmy również okazję zobaczyć Wschowę i poznać historię tego niezwykłego miasta, zaś w szczególności należy wspomnieć wyremontowaną bibliotekę miejską, w której mieliśmy możliwość prowadzić nasze seminarium.